Особливості використання бутового каменю в будівництві

Бутовий камінь (або просто - бут) це камінь неправильної форми. Розміри бутового каменю становлять не більше 50 см, вага в межах 50 кг. Видобувають його способом вибуху в гірських породах.

На сьогодні бутовий камінь - один з найбільш затребуваних будівельних матеріалів. Цей матеріал хороший для тих, хто хоче отримати якість і значно заощадити при будівництві.

Бутові камені бувають різних відтінків. На нашому сайті ви побачите два види бутового каменю: сірий і червоний або рожевий.

Переваги перед іншими матеріалами

Досвідчений будівельник при виборі будівельного матеріалу в першу чергу звертатиме увагу на індекс осушення, який у бутового каменю в нормі, так як його рівень осушення повітря дорівнює 0,10,2%.

Використання буту в будівництві

Камінь бутовий застосовують у багатьох видах будівельної промисловості. А це: паркани, фундамент, опорні стіни і ще багато іншого.

На окремому прикладі розглянемо побудову фундаменту з бутового каменю:

фундамент з бутового каменю - це хороший варіант для досягнення тривалої будівлі. Такий фундамент не буде піддаватися впливу вологи. Бутовий камінь має плоску форму, що дозволяє його щільно укладати, тому конструкція довго буде залишатися міцною. На сьогодні перевагою користується бутобетон - це суміш бутового каменю і бетону. Фундамент з цього матеріалу обіцяє стояти дуже довго.

Отже, який потрібен розчин для кладки бутового каменю?

• Заміс спеціального складу повинен бути один до трьох.
• Одна частина цементу, три частини піску.
• Воду слід додавати в процесі замісу суміші.

Процес приготування суміші:

1. У бетономішалку вливаємо трохи води (максимум половина заздалегідь приготовленої води).
2. Далі додаємо 1/3 частини піску і перемішуємо суміш.
3. Додаємо весь цемент.
4. Далі додаємо весь пісок, який залишився. Знову перемішуємо всю суміш.
5. У процесі роботи бетономішалки виливаємо всю воду, що залишилася до суміші (бажано це робити потроху, воду потрібно додавати малими частинами кілька разів, залежно від її кількості і кількості всієї суміші).
6. Процес замісу розчину потрібно уважно контролювати.
7. Якщо ви переборщили з водою, слід додати ще трохи піску і цементу (відповідно, як сказано вище - один до трьох).
8. Готова суміш повинна бути густа, але в той же час трохи розсипатися.

А тепер запам'ятайте декілька важливих правил приготування суміші:

• Пісок потрібно додавати раніше цементу. Уся справа в тому, що частина цементу може залишитися на стінках бетономішалки.
• Пісок потрібно використовувати річковий білий або сірий. Для буту підійде тільки такий. Головна особливість обох матеріалів в тому, що і бут, і річковий пісок досить міцні матеріали.
• Якщо робити суміш на звичайному жовтому піску, який буває з сильними домішками, то шматки глини будуть випадати і розчин вийде більш жирним, а не сухуватим, що важливо для суміші.
• Річковий пісок повинен бути чистим і без домішок. У його складі не повинно бути черепашок та інших сторонніх предметів.

Можна зробити наступний склад:

• 1 відро (близько 10-12 літрів) цементу.
• 3 відра (10-12 літрів кожне) річкового піску.
• 1 відро (не більше 10 літрів) води.

Чому варто купити бутовий камінь у нас?

Наша компанія «Вікінг Транс» пропонує вам купити бутовий камінь, ціна на який коливається залежно від породи. Ціни на бутовий камінь можна побачити в прайс-листі на нашому веб-сайті. Ми надаємо доставку продукції самоскидом від десяти до сорока тонн.